شهریار زاهدان
ویژه اخبار وتلنگرهای اجتماعی وسیاسی
درباره وبلاگ


مرا همین میز است ولب تاب و این عینک

هنوز دیزی و سبزی و لقمه ای سنگک

کنم مراجعه ماهی اگر به خود پرداز

کفاف روزی مارا دهد همان قلّک

مدیر وبلاگ : غلام محمد خلیلی
مطالب اخیر
نظرسنجی
آیاشما از عملكرد تیم ملی فوتبال راضی هستید؟

مقام معظم رهبری: 

بیمار نباید جز رنج بیماری دغدغه دیگری داشته باشد.


دکتر شهریاری


دکتر شهریاری نماینده اول مردم زاهدان درمجلس شورای اسلامی از بدو انتخاب شدنش بعنوان نماینده منطقه محروم که سابقه ی 20 سال مدیریت داشت بزرگترین دغدغه اش کاهش آلام بیماران و تحقق مطالبه ی رهبر معظم انقلاب اسلامی در اینخصوص بود:

 رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درهمین خصوص وعملکرد دولت یازدهم در حوزه سلامت سخن می گوید: یکی از آرزوهای اعضای کمیسیون بهداشت و درمان این بود که سلامت جزو اولویت های اول باشد که خوشبختانه این مهم در دولت یازدهم اتفاق افتاد چراکه در دولت های گذشته سلامت اولویت اول نبود.


نماینده مردم زاهدان در مجلس نهم، ادامه داد: علی رغم آنکه مجلس منابع مالی خوبی در دولت دهم درنظر گرفت اما آقای احمدی نژاد حاضر نبود این پول را برای حوزه سلامت پرداخت کند چراکه معتقد بود بهداشت و درمان چاه ویلی است و هرچه پول در آن ریخته شود پر نخواهد شد و لذا این پول ها حیف و میل خواهد شد؛ با اینکه در این راستا قانون وجود داشت وی با صراحت اعلام می کرد که آن را اجرا نمی کند.


این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه دو پرونده تخلف دولت دهم را در صحن قرائت کرده و به قوه قضاییه ارسال کردیم، تصریح کرد: نخستین پرونده مربوط به اعتبارات ۳ هزار میلیارد تومانی بود که از درآمد دلارهای نفتی باید به حوزه سلامت اختصاص می یافت که تا انتهای همان سال ۲ هزار میلیارد آن را پرداخت کرد اما هزار میلیارد آن را به راه و شهرسازی اختصاص داد.


وی با انتقاد از اینکه احمدی نژاد خیلی از قوانین را اجرا نمی کرد، یادآور شد: پرونده دوم در مورد ۱۰درصد از هدفمندی یارانه ها بود که رئیس وقت دولت دهم آن را قبول نداشت؛ در آن زمان این پیشنهاد در ابتدا از سوی من صورت گرفت که در صحن علنی مجلس توانست نظر نمایندگان را جلب کند اما فردای همان روز آقای میرتاج الدینی به من گفت احمدی نژاد گفته تو قانون هدفمندی را سوراخ کردی و من یک ریال بهت پول نمی دهم و واقعا هم تا زمانی که احمدی نژاد سر کار بود یک ریال پرداخت نشد.


این نماینده مردم در مجلس نهم، با یادآوری فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر آنکه بیمار نباید جز رنج بیماری دغدغه دیگری داشته باشد، گفت: هیچ کدام از دولت ها آن را اجرا نکردند اما دولت یازدهم این را شروع کرد و حالا مردم که در بیمارستان ها می روند دغدغه جدی ندارند اما یکسری اختلاف نظرهایی است که وزارت بهداشت منابع را بهتر مدیریت کند و به پیشگیری و بهداشت رسیدگی بهتری کند.


شهریاری تاکید کرد: واقعیت هم آن است که در درمان هرچه پول خرج کنید به جایی نمی رسد چراکه هزینه بر است؛ در همه جای دنیا نیز همین گونه است این نمایندگانی که گاهی نسبت به عملکرد وزارت بهداشت اعتراض دارند بیشتر خواهان انجام اقدامات بهتر در حوزه پیشگیری و بهداشت هستند آنها معتقدند بر این دو مهم بیشتر هزینه شود تا مردم کمتر بیمار شوند چراکه وقتی فرد بیمار شود هزینه ها نیز به همان نسبت افزایش خواهد یافت.


نماینده مردم زاهدان در مجلس نهم، ادامه داد: البته اقدامات بهداشتی نیز شروع شده است مانند پایگاه های بهداشتی درحاشیه شهرها، ایجاد و تجهیز مراکز بهداشتی و درمان و بازسازی و نوسازی این مراکز؛ همچنین تولید واکسن، حضور پزشکان در مناطق محروم ازدیگر اقدامات انجام شده در حوزه بهداشت است، متاسفانه در گذشته پزشکان زیادی در روستاها مستقر نمی شدند چراکه پول قابل توجهی دریافت نمی کردند اما الان اغلب پزشکان تمایل دارند که در این مراکز حضور داشته باشند.

 

حمایت از اقدامات وزارت بهداشت در حوزه سلامت

وی گفت: اقدامات مذکور در جهت توسعه مسایل بهداشتی است که امیدواریم ما هم کمک کنیم تا تلاش های بیشتری در این حوزه صورت گیرد و در مسایل بهداشت و پیشگیری تلاش شود؛ من به نوبه خودم علی رغم آنکه از من انتقاد می کنند که شما از وزارت بهداشت حمایت می کنید باید بگویم که آری من از این حوزه حمایت می کنم.


رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درباره عملکرد وزاری بهداشت بعد از انقلاب، تاکید کرد: اقدامات و فعالیت های هر وزیری را باید با زمان خودش مقایسه کنید به عنوان مثال آقای دکتر مرندی سیستم شبکه را در کشور راه انداخت که در دنیا بی نظیر بود تا جایی که خیلی از کشورها می خواستند الگو بگیرند؛ بدون شک همه وزرا زحمت کشیدند برخی دولت ها حمایت می کردند اما برخی دولت ها حمایت نمی کردند خوشبختانه دولت یازدهم، اقای دکتر هاشمی را حمایت میکند و مجلس نیز منابع مالی خوبی را تصویب کرده یعنی الان هم حمایت دولت را دارد و هم حمایت مجلس را به همین دلیل کارنامه موفقی دارد ما هم باید کمک کنیم که نقاط منفی کمرنگ، کمرنگ تر شود.

 

جزئیاتی از علت برکناری دستجردی از وزارت بهداشت

وی با بایدآوری علت برکناری دستجردی و حرف و حدیث های پیرامون این جا به جایی، تاکید کرد: احمدی نژاد از روز اولی که خانم دکتر بر سرکار آمد اصرار داشت که وی آقای محمد باقر لاریجانی را از دانشگاه تهران برکنار کند،‌ انصافا آقای دکتر لاریجانی در دانشگاه تهران خیلی کار کرده بود و زمانی که به رئیس جمهور وقت در دولت دهم می گفتند چرا باید آقای لاریجانی از سمت خود برکنار شود هیچ دلیل قانع کننده برای آن وجود نداشت.


شهریاری افزود: احمدی نژاد فقط می گفت محمد باقرلاریجانی باید برداشته شود و خانم دستجردی نیز حاضر نبود بدون دلیل یکی از بهترین روسای دانشگاه ها را از کار برکنار کند.

نماینده مردم اهواز در مجلس نهم، ادامه داد: از سویی دیگر حرف و حدیث هایی پیرامون اختصاص اعتبارات یارانه ای صورت گرفته بود که دستجردی وزیر بهداشت دولت وقت اختصاص این اعتبارات را منکر می شد اما احمدی نژاد اعلام می کرد که تمام این اعتبارات اختصاص پیدا کرده است؛ احمدی نژاد برنمی تابید که کسی به وی اعتراض کند و برایش گران تمام می شد و نمی خواست هیچ کس به هیچ وجه جلویش بایستند.

 

یکی از پزشکان زیرمیزی بگیر از ترس کلینیک خود را واگذار کرد

این نماینده مردم در مجلس نهم، با مثبت ارزیابی کردن اقدام وزارت بهداشت در کاهش پدیده شوم زیرمیزی پزشکان، تاکید کرد: خوشبختانه امروزه زیرمیزی کاهش پیدا کرده نمونه اش این است که من در زاهدان میتوانم بگویم که مطب چندین پزشک را بستند و درتهران نیز بسته شد اما قرار شد این ها رسانه ای نشود و درب مطب ننویسند که این مطب به علت دریافت زیرمیزی بسته شده است.


شهریاری افزود: ما در دولت احمدی نژاد جلسات زیادی را در مورد بحث زیرمیزی انجام دادیم اما یکی از دلایل ناموفق بودن جلسات، توجیه برخی افرادی بود که معتقد بودند تعرفه ها پایین است؛ این دلیل، دلیل قانع کننده ای نبود؛ به نظر من زیرمیزی گرفتن نوعی دزدی است و مانند بالارفتن از دیوار مردم است چراکه یک بیمار برای درمان خود هزینه های زیادی را متقبل می شود و زمانی که پزشک درخواست پول بیشتر کند درواقع بیمار را ملزم به پرداخت می کند به گونه ای که فرد از این پرداخت راضی نیست.


این نماینده مردم در مجلس نهم، یادآور شد: دریافت پول زیرمیزی حلال نیست و از نظر قانونی وشرعی نیز ایراد دارد، مقام معظم رهبری نیز گفته اند کسی خارج از تعرفه ها پول بگیرد شرعا ایراد دارد.


نماینده مردم زاهدان در مجلس نهم، درباره رسیدگی به تخلفات ۱۴پزشک دانه درشت زیرمیزی بگیر، افزود: پرونده همه این ۱۴ نفر در نظام پزشکی بررسی شد و بسیاری از آنها به دادگاه فراخوانده شده و با آنها برخورد نیز صورت گرفته است؛ یکی از این افراد نیز از ترس کلینیک خود را واگذار کرد چون فکر کرده که به اندازه کافی پول جمع کرده است.


نوع مطلب : بزرگان سیستان وبلوچستان، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شنبه 22 فروردین 1394 09:36 ق.ظ
سلام: این آقای مدیر کل در جمع همکاران در بعد ازتعطیلات نوروز خیلی رجز خوانی کرد از مطالبات کارمندا گفت از تهدید مدیرانی که باگروه آنها کار نمی کنند دم زد و خلاصه خزعبلات زیادی مطرح ساخت.... جهت اطلاع
غلام محمد خلیلی: اینا همه آزمایشه که خداوند در قبال قدرت داده شده از آنها بعمل میاره، مطمئن باش این چند روزشان بزودی سپری خواهد شد وآنچه باقی می مونه رفتارهای انسانیه، مدیریت برقلوب و...
جمعه 14 فروردین 1394 08:56 ب.ظ
جناب شهریار:پبشنهاد دارم برای سوختن اونجای این آقا،از دکتر شهریاری مطالب بیشتری در وبلاگتون بذارید.
غلام محمد خلیلی: دوست عزیز، دکتر شهریاری نیاز به تبلیغات امثال من ندارد.
چهارشنبه 12 فروردین 1394 11:52 ق.ظ
دوست عزیز که با عنوان افشاگر نظر دادی واقعا برات متاسفم. یعنی هر کس انتقاد کنه منافقه؟ یعنی دکتر شهریاری هیچ اشتباهی نداشته؟ به قول جناب خلیلی تخریب نباید بکنیم اما انتقاد سازنده خوب است و مخالفت به معنای دشمنی نیست.
چهارشنبه 12 فروردین 1394 01:07 ق.ظ
مخاطبین عزیزبدانند:یکی از کسانیکه مطالب این پست رالایک منفی(-)میزند مدیرکلی است در استانداری که برخوردهای منافقانه ی او با نمایندگان سیستانی اظهرمن الشمسه
این مدیر خودشو نیمه بومی داره ولی با دکتر شهریاری و دکتر حسینی خیلی مخالفه، من خودم دیدم که این مطلب رو هر روز لایک منفی میزند؟!!! چرا؟؟؟ نمی دانم!!!!!
چهارشنبه 12 فروردین 1394 01:06 ق.ظ
مخاطبین عزیزبدانند:یکی از کسانیکه مطالب این پست رالایک منفی(-)میزند مدیرکلی است در استانداری که برخوردهای منافقانه ی او با نمایندگان سیستانی اظهرمن الشمسه
این مدیر خودشو نیمه بومی داره ولی با دکتر شهریاری و دکتر حسینی خیلی مخالفه، من خودم دیدم که این مطلب رو هر روز لایک منفی میزند؟!!! چرا؟؟؟ نمی دانم!!!!!
غلام محمد خلیلی: بعیداست یک مدیر بخواد با اقدامات حقیرانه از دکتر شهریاری انتقام بگیرد و یا به زعم خودش با پاشیدن خاک جلوی درخشیدن خورشید را بگیرد!!!!.
چهارشنبه 12 فروردین 1394 01:04 ق.ظ
مخاطبین عزیزبدانند:یکی از کسانیکه مطالب این پست رالایک منفی(-)میزند مدیرکلی است در استانداری که برخوردهای منافقانه ی او با نمایندگان سیستانی اظهرمن الشمسه
این مدیر خودشو نیمه بومی داره ولی با دکتر شهریاری و دکتر حسینی خیلی مخالفه، من خودم دیدم که این مطلب رو هر روز لایک منفی میزند؟!!! چرا؟؟؟ نمی دانم!!!!!
یکشنبه 9 فروردین 1394 11:31 ق.ظ
با سلام مجدد خدمت جناب خلیلی بزرگوار.
من هم خدای نکرده قصدم تخریب نبود. فقط معتقدم نگاه به عقب برای عبرت گرفتن سودمند است و تمجید بی چون و چرا از افراد ما را به سمت دیکتاتوری میبرد وگرنه فرمایشات جنابعالی متین است و در صداقت شما در گفتارتان شک ندارم. به شخصه از زحمات تک تک عزیزانی که نام بردید تشکر میکنم.
با تشکر
غلام محمد خلیلی:درود بر شرف شما دانای خیراندیش، نگاه من و شما وهمه عزیزان هم استانی به نیروهای انسانی استان باید بعنوان سرمایه های اجتماعی منطقه مثبت وسازنده باشد حتی اگر بلحاظ سیاسی اختلاف نظر داشته باشیم!!
شنبه 8 فروردین 1394 04:17 ب.ظ
با سلام خدمت جناب خلیلی. شما که کار رسانه ای انجام میدهید چرا واقعیت را تحریف میکنید؟!!من هم به عنوان یک سیستانی دهمرده را دوست دارم ولی انسداد مرز 3 مرحله داشت که در مرحله اول(اتمام در اواخر 1385) ومرحله دوم(شروع در اواخر 1385) ودر استانداری دکتر دهمرده انجام و ادامه پیدا کرد به زمان مهندس آزاد.
حتما به یاد دارید که دکتر دهمرده از سال 1384 تا اواسط 1387 استاندار بودن.

لازم به ذکر است که که هیچ انسانی کامل نیست مهم این است که اشتباهاتمان را بپذیریم و اصلاح کنیم. با تشکر
غلام محمد خلیلی:برای ساختن سیستان به بزرگانی چون مهندس غلامعلی شهرکی، دکتر شهریاری، حجت الاسلام والمسلمین کیخا امام جمعه زابل، دکتر حبیب دهمرده، دکتر فداحسین مالکی، دکتر محمدتقی رخشانی، دکتر سیدمحمدتقی طباطبائی، دکترنورا، حاج امیرمیر و دیگر نخبگان و ثابت قدمان سیستانی نیاز میباشد.
دوست بزرگوارم:ممکنه من دکتر دهمرده رو قبول نداشته باشم ولی اهل تخریبش هم نیستم!! شما خوب می دانید که دکتر دهمرده برای سیستان و سیستانی و بلوچستانی زحمات فراوانی را متحمل شده است.
جمعه 7 فروردین 1394 08:20 ب.ظ
دوست عزیز جناب آقای سرگزی مرز سیستان به خاطر دلایل امنیتی و توسط مهندس آزاد بسته شد. در سال 87 که هنوز دکتر دهمرده استاندار بودند مرز باز بود . چون خود بنده به خاطر شغلم با همین تاکسی های بین شهری و خودروهای خطی ، بین زابل و زاهدان زیاد در تردد بودم و به خوبی به یاد دارم که خودروها از سمت زاهدان گازوئیل به زابل می بردند و از آن طرف هم لاستیک خودرو و پارچه و لوازم خانگی به این طرف می آوردند .
جمعه 7 فروردین 1394 07:42 ب.ظ
رأی ما سیستانیهای مقیم زاهدان دکتر شهریاری و رأی سیستانیهای منطقه سیستان انشالله دکتر حبیب الله دهمرده خواهد بود . درود بر فرزندان پاک و غیرتمند سیستان دکتر دهمرده و شهریاری و حجت الاسلام کیخا امام جمعه معزز زابل . نام دکتر شهریاری لرزه بر اندام دشمنان سیستانیها در استان می اندازد . به امید و یاری پروردگار و تلاش این دو عزیز و همچنین پیگیری ها و تلاش امام جمعه معزز زابل حجت الاسلام کیخا ، انشالله طرح منطقه آزاد تجاری سیستان به نتیجه خواهد رسید . امیدواریم در دیداری که بزرگان و ریش سفیدان سیستان در آینده نزدیک با مقام معظم رهبری خواهند داشت مسئله طرح منطقه آزاد تجاری سیستان در حضور آقا مطرح گردد و با دستور مستقیم مقام معظم رهبری این طرح هر چه زودتر اجرایی شود . اگر اصرار بر اجرایی شدن این طرح از سوی مردم و بزرگان سیستان اینقدر زیاد است علتش این است که خشکسالی نزدیک به دوهه منطقه کمر کشاورزی و صیادی منطقه سیستان را که رزق و روزی مردم به شدت به آن وابسته است شکسته شده و باعث گسترش فقر و تندگستی و مهاجرت مردم از منطقه سیستان شده است . و در حال حاضر که امیدی به دادن حق آبه دریاچه هامون از سوی کشور افغانستان نیست . تنها راه رونق اقتصادی منطقه سیستان همین اجرایی شدن طرح منطقه آزاد تجاری است . زمانی که هنوز مرز سیستان به سمت افغانستان بسته نشده بود مردم از طریق کالاهایی که از آنطرف مرز به این سو می آوردند در آمدی هرچند اندک داشتند و گذران زندگی می کردند . ولی با بسته شدن کامل مرز حال روز مردم سیستان هم رو به وخامت گذاشت و مهاجرت هم زیاد شد .
جمعه 7 فروردین 1394 02:23 ب.ظ
دهمرده وقتی استاندار بود مزر را بروی سیستان بست و شهریاری هم با نفوذش آب سیستان تشنه و مظلوم را برای زاهدان برد.
غلام محمد خلیلی:درود بر دکتر شهریاری که این وصله ها به او نمی چسبه، ضمنا بستن مرز سیستان در زمان مهندس آزاد و ناروئی صورت گرفت.
جمعه 7 فروردین 1394 04:48 ق.ظ
دفعه قبل به پروفسور شهریاری رأی ندادم ولی حالا پشیمانم که چرا به ایشان رأی ندادم . در حال حاضر تنها شخصیت تأثیر گذار سیستانی در استان ایشان هستند . ایشان با توجه به روابطی که در مرکز دارند بدون اغراق می توان گفت اگر ایشان نبودند معلوم نبود که استاندار محترم تا به امروز چه بر سر سیستانیها در استان آورده بودند . ولی متأسفانه پروفسور شهریاری سایتی و یا آدرسی برای ارتباطات مردمی ندارند و از این بابت ضعیف عمل کرده اند . انشالله به یاری پروردگار این بار دکتر دهمرده از حوزه سیستان و دکتر شهریاری از حوزه زاهدان راهی مجلس خواهند شد . بعدش ببینیم اوسط هاشمی با این حمله گاز انبری چکار خواهد کرد .
غلام محمد خلیلی:ان شاءالله....
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

ظهور- 313خط اول

حب العباس :: کرامات حضرت ابوالفضل

مبشرات ظهور

عصر ظهور

عصر ظهور

آیه قرآن

 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات