شهریار زاهدان
ویژه اخبار وتلنگرهای اجتماعی وسیاسی
درباره وبلاگ


مرا همین میز است ولب تاب و این عینک

هنوز دیزی و سبزی و لقمه ای سنگک

کنم مراجعه ماهی اگر به خود پرداز

کفاف روزی مارا دهد همان قلّک

مدیر وبلاگ : غلام محمد خلیلی
مطالب اخیر
نظرسنجی
آیاشما از عملكرد تیم ملی فوتبال راضی هستید؟

پنجشنبه 3 اردیبهشت 1394 :: نویسنده : غلام محمد خلیلی


یک پنجم کودکان زیر ۵سال سیستان وبلوچستان از لاغری وکوتاه قدی رنج می برند

سید مهدی طباطبایی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفته: بر اساس بررسی های انجام شده متاسفانه سیستان و بلوچستان جزو سه استان کشور است که در شرایط بسیار نا امن غذایی قرار دارد به طوری که مردم از نظر دسترسی به مواد غذایی هم از نظر کمی و کیفی دارای مشکلاتی هستند. 

کمبود ریز مغذی ها نیز در کودکان سیستان و بلوچستان مشاهده شده به طوری که کمبود روی و آهن دو برابر میانگین کشور در این استان گزارش شده است. 

وی اظهار داشت: همچنین میزان کم خونی فقر آهن در خانم های باردار استان نیز متاسفانه دو برابر میانگین کشوری است به طوری که با بررسی های انجام شده بیش از ۴۴ درصد خانم های باردار استان از فقر آهن رنج می برند.

تکذیب تهدید سیدحسن خمینی

انصار حزب‌الله گلستان بیانیه منتشر شده به نقل از این تشکل را تکذیب و در پاسخی، آن را هیاهوی رسانه‌ای توصیف کرده است. 

انصارحزب‌الله گلستان در پاسخ به آن‌چه «هیاهوی زنجیره‌ای‌ها پیرامون بیانیه‌ای کذب منتسب به این تشکل» خوانده آورده است: عملکرد انصار حزب الله گلستان نشان از این واقعیت دارد که عقد اخوت با هیچ جریان و گروه سیاسی نبسته و از مسئولینی که تخلفی مرتکب شوند بر اساس فریضه واجب امربه معروف و مبتنی بر شرایط و مراتب فقهی آن تذکر می‌دهد. 

انتقاد از روسای قوا و وزرا و حتی مسئولین امنیتی در موارد خاص نشان از این رویه شفاف و قاطعانه است. اما نکته حائز اهمیت این‌که همه این بیانیه‌ها با سربرگ و شماره و مهر رسمی روابط عمومی این تشکل منتشر و در وبلاگ و سایت رسمی انصار حزب‌الله نیز انعکاس می‌یافته است.


لشکر احمدی‌نژادی‌ها از این جا آمده است!

آقای احمدی‌نژاد هشت سال رئیس دولت بوده‌اند طبیعتا در دوران ایشان چه در سطح ستادهای دولت یعنی وزارتخانه‌ها و چه در سطح صف دولت یعنی استانداری‌ها، مجموعه‌ای نزدیک به پنج هزار مدیر ارشد از طرف ایشان تربیت شده‌اند. 

دولت آقای روحانی همه این افراد را از صحنه خارج کرده است، حالا اگر این افراد تصمیم بگیرند در حوزه‌هایی که مقبولیت اجتماعی دارند وارد عرصه انتخابات شوند این متفاوت است با این که بخواهیم یک برنامه انتخاباتی را منتسب کنیم به آقای احمدی‌نژاد.»

عبدالرضا داوری با طرح نظر فوق گفته: ایشان از دل جریان اصولگرا یک جریان مدیریتی را پرورش داده‌اند. شما به سابقه برخی از افراد قبل و بعد از دولت آقای احمدی‌نژاد نگاه کنید مثلا آقای سعید جلیلی، ایشان قبل از دولت آقای احمدی‌نژاد در رده‌های میانی وزارت خارجه کار می‌کرد بعد از دولت تا سطح دبیر شورای عالی امنیت ملی و کاندیدای ریاست جمهوری مطرح شد. 

این فرایند را دولت آقای احمدی‌نژاد تسهیل کرد، همین طور آقای پرویز فتاح، صفار هرندی، باقری لنکرانی و....آقای احمدی‌نژاد دوران خود یک سابقه و رزومه اجرایی برای جریان اصولگرا درست کردند که قبلا جریان اصولگرا فاقد آن بود.


انتقادات نماینده جبهه پایداری در مجلس از تفاهم لوزان تمامی ندارد

حجت ‌الاسلام سیدمحمود نبویان نماینده تهران در مجلس در جلسه نقد و بررسی "بیانیه لوزان" که در تالار فردوسی دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار شد، گفته: ایران ملزم شده که به طور کامل با آژانس بین‌المللی در همه موضوعات باقیمانده همکاری کند و این همکاری شامل اجازه دسترسی بدون تأخیر به همه سایت‌ها و اشخاص است. 

آنچه قرار است برداشته شود یک چهارم تحریم‌هاست که تنها مربوط به هسته‌ای است آقایان توجیه می‌کنند که مذاکرات فقط هسته‌ای است اما باید بدانند که هسته‌ای اهرم فشار است تا بتوان از طریق آن همه تحریم‌ها را برداریم. وی درباره قطعنامه‌های شورای امنیت، بیان داشت: 

با قطعنامه جدید شورای امنیت قرار است با دست خودمان محدویت‌های خودمان را بین‌المللی، الزامی و قانونی کنیم و آن هم قطعنامه مربوط به هسته‌ای را متوقف می‌کند. 

حجت‌الاسلام نبویان یادآور شد: تیم مذاکره‌کننده می‌توانست عملکرد بهتری داشته باشد باید پا به پا پیش می‌رفتیم نه اینکه تحریم‌ها باقی باشد و ما ملزم به تعهدات فراوان باشیم حال که این همه محدودیت را پذیرفته‌ایم چرا حاضر به لغو همه تحریم‌ها نیستند ضمن اینکه بنده همه این موارد را به آقای ظریف انتقال داده‌ام و ایشان گفتند که در وقت مناسب پاسخ خواهند داد حتما تا به حال وقت پاسخگویی فرا نرسیده است بار دیگر نیز برای شرکت در مناظره با حضور هر یک از اعضای تیم مذاکره‌کننده از جمله آقایان ظریف، عراقچی و صالحی اعلام آمادگی ‌می‌کنم..


تشکیل یک شورا از سوی حامیان احمدی‌نژاد در خراسان رضوی

«رامین قانع» با بیان اینکه جلسه برخی فعالان سیاسی و فرهنگی با ثمره هاشمی به منظور افتتاح نمایندگی استانی خراسان رضوی شورای احیای گفتمان انقلاب اسلامی بوده، اظهار کرد: 

«محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور سابق کشورمان در روزهای گذشته به همراه خانواده خود سفری به مشهد داشته‌‌اند که متاسفانه در رسانه‌ها این سفر خانوادگی و زیارتی وی سیاسی و انتخاباتی تلقی شد.»وی با تاکید بر اینکه احمدی‌نژاد در این سفر خود هیچ دیداری به ویژه با سیاسیون نداشته، گفت: 

"نه احمدی‌نژاد و نه همراهان و نه همفکران وی به هیچ وجه قصد ورود به انتخابات را نداشته است. یکی از خبرگزاری‌ها با بنده مصاحبه‌ای انجام داد و من در آن مصاحبه تاکید کردم که جلسه فقط با حضور ثمره هاشمی برگزار می‌شود و این جلسه ارتباطی با شخص احمدی‌نژاد ندارد."

قانع تصریح کرد: «احمدی‌نژاد حدود 6 ماه پیش در تهران شورای احیای گفتمان انقلاب اسلامی را به همراه نزدیکان خود راه‌اندازی کرده که در جلسه ای با حضور ثمره هاشمی این شورا در خراسان رضوی نیز راه‌اندازی شد.»

وی یادآور شد: «شورای احیای گفتمان انقلاب اسلامی به هیچ وجه قصد ورود به موضوع انتخابات مجلس را نداشته و فقط به دنبال احیای ارزش‌ها، شعارها و گفتمان انقلاب اسلامی است.»

عضو شورای مشورتی گفتمان انقلاب اسلامی در خراسان رضوی با بیان اینکه همراهان و نزدیکان احمدی‌نژاد در این شورا ممکن است کسانی باشند که حتی از وزرا و کابینه وی در دولت نهم و دهم نبوده‌اند، ادامه داد: «آنچه باید به صراحت گفت این بوده که مشایی در این شورا حضور ندارد


بازداشت پزشک فعال در بازار سیاه خرید و فروش نوزادان

رئیس پلیس مشهد در‌خصوص یک پرونده فروش نوزاد گفته: در پی تماس جوانی با مرکز پلیسی 110 مبنی بر اینکه مردی اقدام به خرید و فروش نوزاد می‌کند با توجه به حساسیت موضوع، تحقیقات پلیسی آغاز شد. بررسی‌های ابتدایی پلیس حاکی از آن بود که مرد 51 ساله پزشک است و به محض اطلاع از اینکه پلیس به کارهای غیر قانونی‌اش پی برده نوزاد 23 روزه پسر را به مادرش تحویل داده است. 

جوانی که با مراجعه به این مرد قصد باجگیری از او را داشت و تهدید می‌کرد که از کارهایش خبر دارد وقتی با پاسخ منفی وی روبه‌رو شده بود، در تماس با پلیس او را لو داده بود. رئیس پلیس مشهد اظهار داشت: این پزشک که سابقه کیفری هم دارد همراه جوان باجگیر، مادر نوزاد فروخته شده و زنی جوان که دلال این نوزادفروشی بود، دستگیر شدند.

نوع مطلب : اجتماعی، سیاسی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

ظهور- 313خط اول

حب العباس :: کرامات حضرت ابوالفضل

مبشرات ظهور

عصر ظهور

عصر ظهور

آیه قرآن

 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic