شهریار زاهدان
ویژه اخبار وتلنگرهای اجتماعی وسیاسی
درباره وبلاگ


مرا همین میز است ولب تاب و این عینک

هنوز دیزی و سبزی و لقمه ای سنگک

کنم مراجعه ماهی اگر به خود پرداز

کفاف روزی مارا دهد همان قلّک

مدیر وبلاگ : غلام محمد خلیلی
مطالب اخیر
نظرسنجی
آیاشما از عملكرد تیم ملی فوتبال راضی هستید؟

یکشنبه 30 آذر 1393 :: نویسنده : غلام محمد خلیلی* رفتم نونوایی سنگکی، گفتم آقا یه نون بده، شاطره گفت کدومو بدم؟

1- سنگک ساده 600 تومان اقتصادی

2- سنگک کنجدی 800 تومن Exclusive

3- سنگک دو رو کنجدی 1000 تومن پریمیوم

4- سنگک پر کنجد 1500 تومن لاکچری

گیج شدم، گفتم میرم خونه فکرامو میکنم بعد میام میخرم، یعنی اینقدری که نون

سنگک تو ایران آپشن داره، بنز تو آلمان نداره!

نوع مطلب : اقتصادی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


امیر تیمور جهانگشا هنگامی که به سیستان می رسد دربارۀ قضیۀ دیدار خود با «امیر گرشاسب»فرمانروای زابلستان چنین می گوید: من کنار دریای هامون توقف کردم و تصمیم گرفتم که یک ایلچی نزد امیر زابلستان بفرستم و به او بگویم که من برای جنگ نیامده ام و قصدی جز تفریح ندارم. 

نام فرمانروای زابلستان، امیر گرشاسب بود و می گفتند که یکصد سال از عمرش می گذرد. ایلچی می رفت و مراجعت کرد و گفت: ای امیر تیمور، گرشاسب می گوید که اگر قصد جنگ نداری و به مهمانی آمده ای، قدمت مبارک باشد لیکن اگر برای جنگ آمده باشی برای کارزار آماده هستیم. ادامه مطلب


نوع مطلب : سیستان و دریاچه هامون، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :با حذف بند "و" از تبصره 21 لایحه بودجه 94 چنین برداشت می‌شود که دولت هیچ قصدی برای حذف غیر نیازمندان یارانه بگیر در سال آینده نیز ندارد و این در حالی است که گمانه‌زنی‌ها حکایت از آن دارد که شجاعت به حذف اغنیا از دریافت یارانه با هزینه‌های سیاسی قابل ملاحظه‌ای همچون کاهش آرای موافق در انتخابات آتی برای دولت روحانی همراه خواهد بود.


ادامه مطلب


نوع مطلب : اقتصادی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


زنده یاد 
علی اصغر شهری (زاده 1325 در زابل، درگذشته 13 اردیبهشت 1389)، شاعر، خواننده، آهنگساز، گوینده، نمایشنامه نویس، فیلم ساز، خوشنویس و پژوهشگر سیستانی می باشد که دریافت جایزه جهانی یونیکا برای اداره بهترین دفتر انجمن سینمای جوانان کشور در سال 1386 را در کارنامه خود دارد. 


ادامه مطلب


نوع مطلب : بزرگان سیستان وبلوچستان، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


فدا حسین مالکی، در بیست و دوم دیماه سال هزار و سیصد و سی و سه شمسی در خانواده ای مذهبی و کشاورز در روستای اسماعیل قنبر از توابع بخش شیب آب شهرستان زابل دیده به جهان گشود، اما محل دائمی زندگی خانواده اش در روستای کرمی شیب آب بود. مادر فداحسین که شیر زنی مهربان و دارای ویژگی های زنان صبور سیستانی بود، در این باره ماجرای جالبی را نقل کرده بود:

 " قبل از تولد فداحسین چند بچه ام در بدو تولد از دنیا رفتند، تا اینکه چندی قبل از تولد فداحسین، یکی از بزرگان روستای دادی شیب آب که از اقوام نزدیک مان و مورد احترام مردم منطقه نیز بود ، به من گفت که خواب دیده ام خداوند به تو پسری خواهد داد که زنده می ماند و باید اسمش را فداحسین بگذاری. هرچند که با آن اتفاقات ناگوار باور این خواب برایم بسیار سخت بود ولی اعتماد به این مرد روحانی آنچنان آرامش خاطری به ما داد که از همان زمانی که از این خواب مطلع شدیم یعنی قبل از تولدش، شناسنامه ی (سجل) فداحسین را هم گرفتیم".فداحسین وقتی به سن مدرسه رسید به همراه بسیاری از بچه های روستای کرمی برای کسب تحصیل به روستای تیمور آباد که در آن روزگار تنها مدرسه منطقه درآنجا بود، رفت.


ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :حاج قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس درباره قائم مقامش می گوید  ((قاسم، بزرگ لشكر 41 ثارالله بود. كه واقعا من امروز در هر ماموریتی جای خالی او را می بینم . شهید میرحسینی در بعد خودش در تمام صحنه جنگ تك بود. در مورد شهید میرحسینی هرچه بگویم احساس می كنم اصلا نمی توانم حق شهید او را ادا كنم . خیلی روح بزرگی داشت . یك مالك اشتر به تمام معنا بود.من نمی دانم مالك هم توی صحنه سخت محاصره جنگ مثل شهید میرحسینی بوده یا نبوده.)) ادامه مطلب


نوع مطلب : بزرگان سیستان وبلوچستان، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

فقیه مجاهد آیت‏الله شهید سید محمدتقی حسینی طباطبائی، اولین نماینده سیستان در مجلس شوراى اسلامى، در سال 1307 در روستاى «چلنگ» واقع در شهرستان هامون از توابع سیستان متولد و از کودکی با رنج و محرومیت آشنا شد. ایشان تحصیلات خود را در مشهد، قم و نجف ادامه داد و از محضر علمای هر سه حوزه بهره گرفت و به مرحله اجتهاد رسید.وی درحوزه علمیه مشهد؛هم درس وهم مباحثه ای حضرت آیت‌الله خامنه‌اى رهبرانقلاب اسلامی ایران بوده است.
پدر مرحوم ایشان آقا سید علی حسینی طباطبائی از سادات جلیل القدر سیستان و صاحب نفس با عزت بوده كه برای كسب درآمد حلال برغم داشتن جایگاه بسیار رفیع مردمی شخصا در امور كشاورزی وزراعت فعالیت داشته و از محل محصول پر خیر بركت اراضی اش معاش حلال خانواده اش را كسب می كرده است.


ادامه مطلب


نوع مطلب : بزرگان سیستان وبلوچستان، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


دکترحبیب الله دهمرده، مشاور عالی رییس سازمان انرژی اتمی ایران،استاد دانشگاه واستاندارسابق:لرستان،سیستان وبلوچستان وکرمان .وی دارای دکترای ریاضی از دانشگاه آکسفوردانگلستان بوده و علاوه بر مسئولیت‌های اجرایی گوناگون، دارای سوابق متعدد علمی و دانشگاهی است.وی متولد 1331شهرستان زابل است. دارای سه فرزند پسر و یک دختر می‌باشد.ایشان در سال ۱۳۵۶ موفق به کسب مدرک لیسانس در رشته ریاضی از دانشگاه اصفهان شد. در سال ۱۳۵۷ فوق لیسانس ریاضی کاربردی را از دانشگاه آکسفورد کسب و در سال ۱۳۵۹ دکترای این رشته را از همان دانشگاه (آکسفورد) دریافت کرد.

توانمندی ودانش دكتر دهمرده ونوع مدیریت جهادی اش در دوران استاندار بودنش در سیستان وبلوچستان چنانچه 5 سال دیگر تداوم می یافت مطمئنا استان دچار تحول شگرف میشد ونیازی نبود آدم هایی مدعی توسعه استان شوند كه سوابق مدیریت شان در دوران دوم خرداد وسوء استفاده های كلانشان در همین استان یك بار محك خورده است!  


ادامه مطلب


نوع مطلب : بزرگان سیستان وبلوچستان، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
کوچ بلند:
این نوع كوچ بین عشایر سیستان و بخشی از عشایر شمال زاهدان انجام می شود. زمان شروع آن از اوایل اسفند و پایان آن خرداد ماه است .در این موقع ریش سفید تیره یا طایفه خود یا یكی از افراد مطلع را می فرستد به مناطق مورد نظر تا وضعیت منطقه را مورد بررسی قراردهد . این عمل را اصطلاح محلی پل گردی می گویند .چنانچه وضعیت آب و مرتع مناسب بود كوچ صورت می گردد. 
نقل و انتقال احشام به طریق سنتی و توسط چوپان و بقیه وسایل زندگی و افراد خانوار بوسیله وسایط نقلیه موتوری صورت می گیرد در سالهای اخیر انتقال دام نیز به منظور رفع بخشی از مشكلات میان راهی و افت وزن دام با ماشین صورت می گیرد. 
عشایر سیستان برون كوچ بوده و بهارگاه یا ییلاق آنان مناطق جنوب خراسان اطراف سربیشه ، بیرجند ، نهبندان بوده و در برخی مواقع تا قائن نیز پیش می روند بنا به اظهار ریش سفیدان عشایر در گذشته عشایر سیستان و بلوچستان تا شهرستان سرخس خراسان نیز می رفته اند مسافت كوچ عشایر سیستان بین ۱۵۰ تا ۳۰۰ كیلومتر است در مجموع حدود ۱۰ درصد عشایر استان دارای كوچ بلند می باشند. 
سایر كوچ های به خارج از استان كه به لحاظ قلت خانوارها كوچرو و غیره مستمر بودن آن كمتر به آنها اشاره می شود بشرح زیر است : 


ادامه مطلب


نوع مطلب : سیستان و دریاچه هامون، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

باید به جنبه بین المللی تالاب هامون توجه شود

 
اکنون مدیر کل محیط زیست استان سیستان و بلوچستان درصدد تهیه راهکاری برای برون‌رفت از این بحران است که در صورت نیاز از تعامل با کشور افغانستان بهره‌مند می‌شویم.

 طی چند روز گذشته جلسه‌ای با حضور جمعی از مسئولان در سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد که طی این نشست قرار شد برنامه‌ها و اهداف این سازمان برای نجات تالاب هامون ارایه شود.ادامه مطلب


نوع مطلب : سیستان و دریاچه هامون، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
سه شنبه 25 آذر 1393 :: نویسنده : غلام محمد خلیلی


درسفری كه رضا شاه در سال 1309  هجری شمسی به سیستان و روستای دولت آباد داشتند ضمن اینكه مورد استقبال سردار محمد رضاخان پردلی یكی از سران سیستان واقع شد، تعدادی از زارعین وكشته گران زابلی نیز از نابرابری وظلم در حق آنان توسط مالكین اراضی كشاورزی سیستان شكوه نمودند، او برای تقسیم اراضی سیستان " طرح طنابی اول" را با تشكیل گروهی از متنفذین، خوانین و نظامیان محلی وبه سرپرستی مامورین اعزامی از تهران در سراسر سیستان به اجرا در آورد و سردار پردلی را بعنوان رئیس رودخانه هیرمند منصوب كرد.ادامه مطلب


نوع مطلب : سیستان و دریاچه هامون، 
برچسب ها : پاگو، پگنی، پگی، نظام ارضی سنتی سیستان، پاگوبندی، هر سهم سیستان 4 هكتار است، هر پاگو 6 سهم،
لینک های مرتبط :

اختصاصی شاهد فردا:یارانه نقدی که سالهاست به حساب سرپرستان عزیز خانوارهای ایرانی برای صغیر و کبیر واریز می شود گویا قصد ندارد مبلغش افزایش پیدا کندو هیچ تورمی هم نمی تواند حریفش باشد. و چه بد است یارانه از پوفک جا بماند.


چون در این سالها قیمت پوفک و لواشک چندین در صد رشد داشته اما این یارانه همچنان ثابت مانده است و قرار نیست تکانی بخوردو حالی از خودش عوض کند و دلی را خوشحال کند و اشکی را پاک.گاهی می شنویم که میگویند یارانه ده میلیون پر در آمد را قطع می کنیم و این حرف درحد شعار باقی می ماند و کسی نیست که حریف این پر در آمدهای قوی بشود و زور همه به فقرا می رسد و نان فقیر فقرا را آجر می کنند چون هیچ دیواری کوتاه تر از دیوار فقرا وجود ندارد یا نانش را گران می کنند یا اب و بر قش را ،و آن پر در آمدهای که به جای نان کباب قرقاول در جزایر پوکت و سایر جزایر اعیانی می خورند کسی نیست که به گوشه ای از کباب قرقاولشان ناخنک بزند و جالب است که کسی نمی تواند به این پر در آمدها بگوید روی چشمشان ابروست و هر روز می بینند کمر فقرا زیر بار تورم می شکند اما توجهی نمی شود انگار این فقرایند که تاوان همه چیز را پس بدهند.
ادامه مطلب


نوع مطلب : اقتصادی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
وبلاگ تنگه احد نوشت : یکی از مهم ترین عوامل پیشرفت یک کشور و به طور موردی یک منطقه نخبگان آن منطقه وعمکلرد شان است .نخبگان در یک سرزمین هم می توانند بازوی اصلاح باشند وهم می توانند اثر گذاری منفی داشته باشند . اما اثر گذاری خنثی هیچ گاه شاخصی بر نخبه بودن به حساب نمی اید.

منطقه سیستان نیز که در شرقی ترین نقطه ایران قرار دارد و دارای تاریخ چند هزار ساله بوده از دیرباز نخبگان متعددی را دیده از حافظ قران گرفته تا مبدع ومخترع اما آن چه که در عصر کنونی و در چند ساله گذشته شاهد آن هستیم نوعی سردرگمی در نخبگان سیستانی است . به تعبیری نخبگان سیستانی اثر گذاری پیشینیان را نه در سطح منطقه خود بلکه در سطح کشور ندارند.روند کاهش حضور نخبگان در بدنه سیاسی و فرهنگی کشور و عدم تاثیر گذاری آنان در مسائل استان مصداق بارز این موضوع است


ادامه مطلب


نوع مطلب : بزرگان سیستان وبلوچستان، 
برچسب ها : نخبگان سیستانی، مسئولین سیستانی، عدم اتحاد نخبگان، عدم مطالبه گری، عدم اشتراك نظر، متملق، شهریار زاهدان،
لینک های مرتبط :
شنبه 22 آذر 1393 :: نویسنده : غلام محمد خلیلی
مسلمونادامه مطلب


نوع مطلب : اقتصادی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

«حسین امیرعبداللهیان» معاون عربی و آفریقا وزارت امور خارجه در گفتگو با 
خبرنگار سیاسی باشگاه خبرنگاران با اشاره به آخرین وضعیت «نوراحمد نیکبخت» دیپلمات ربوده شده ایران در یمن گفت: اخبار خوبی از وضعیت سلامت و نزدیک شدن به آزادی وی در یمن وجود دارد. 

وی با بیان اینکه دیپلمات ربوده شده کشورمان در سلامت و صحت کامل به سر می‌برد، اظهار داشت: تلاش مقامات ذیربط در ایران و یمن برای آزادی نیکبخت با جدیت جریان دارد.

گفتنی است؛ نوراحمد نیکبخت کارمند سفارت ایران در صنعا در تاریخ یکشنبه 30 تیر ماه 92 در مسیر منزل به سفارت ایران توسط افراد ناشناس ربوده شد. 
نوع مطلب : سیاسی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


مرحوم حاج گلمیر نوری یكی از شاخصین و بزرگان طایفه نوری در استان سیستان و بلوچستان بحساب می آید، كه بعد از عمری نیك نامی وریش سفیدی در حوزه سیستان بویژه شیب آب زابل در سال های اخیر دار فانی را وداع گفته است. ادامه مطلب


نوع مطلب : طوایف استان، 
برچسب ها : طایفه نوری، حاج گلمیر نوری، شوكت الملك، تاج محمد كول، مباشر ومشرف، شهریار زاهدان،
لینک های مرتبط :


چون محمد رضاخان اول از پس یك عمر طولانی وبا عزت به بستر مرگ افتاد پسر خود لطفعلی خان را جانشین وصاحب قدرت و ثروت خویش نمود، اما این انتخاب موجب آزردگی سردار علیخان گردید كه برادر محمد رضاخان اول بود وسالها در انتظار كسب قدرت در انتظار چنین روزی را به امید نشسته بود و هنگامی كه امیدش قطع گردید بصورت قهر راهی قندهار شد و چندین سال نزد كهندل خان قندهاری باقی ماند.ادامه مطلب


نوع مطلب : بزرگان سیستان وبلوچستان، 
برچسب ها : لطفعلی خان سربندی، محمد رضاخان اول، سردار علیخان، سكوهه حاكم نشین سیستان، میر سید محمد طباطبائی، ناصرالدین شاه،
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 20 آذر 1393 :: نویسنده : غلام محمد خلیلی


خواهــــــــــرم !

 

چند علـــی خلیــلی دیگر در راه دفاع از حریــــم تو شهیـــد شوند تا تو حجابت را حفظ کنـــی ؟

 

فقط چند دقیقه به این موضوع فکر کــــن . . .

نوع مطلب : شهدا، 
برچسب ها : شهید علی خلیلی، شهید راه امر به معروف، حجاب، عفاف،
لینک های مرتبط :

به گزارش خبرنگار "خبرگزاری دانشجو" از اصفهان، سخنرانی علی مطهری نماینده مجلس شورای اسلامی به مناسبت روز دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان که توسط تشکل های انجمن اسلامی دانشجویی و انجمن اسلامی دانشجویان این دانشگاه برگزار شده بود با حاشیه های تلخی برای دانشجویان همراه بود.

 ادامه مطلب


نوع مطلب : سیاسی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

منشاء فساد خاوری، مشایی بود/ پرداخت کنندگان وام 200میلیاردی بزودی دستگیر می شوند

حسینعلی شهریاری در گفت و گو با خبرنگار سیاسی
عصر هامون پیرامون مرقومه ای که توسط حضرت آیت الله خامنه‌ای در پاسخ به نامه آقای جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، در ارتباط با برگزاری «همایش ملّی ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد» صادر کردند، اظهار داشت: رهبر معظم ایران اسلامی، سال‌های پیش با صدور پیام هشت ماده‌ای سران قوا را مکلف کردند که با فساد در هر زمینه و اندازه‌ای باید مبارزه جدی صورت بگیرد.ادامه مطلب


نوع مطلب : اقتصادی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


خداحافظی روحانی


به گزارش مطالبه‌گر، حسین صیامی از شاعران جوان کشور پیرامون سخنرانی روز دانشجوی رئیس جمهور و “تازه به دوران رسیده” خواندن منتقدان، شعری سروده است که در زیر میخوانید:

دریای احترامی و ما ورپریده ایم
تو سرو استواری و ما سر خمیده ایم
رنگ بنفش چون به تن خود ندیده ایم
ما تا همیشه تازه به دوران رسیده ایم
.ادامه مطلب


نوع مطلب : شعر، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


درسال 1232 هجری شمسی سردار علیخان سربندی حاكم بومی و رسمی سیستان به همراه هفتصد تن از سواران تیز تك خویش بمنظور دیدار با ناصرالدین شاه قاجار پادشاه ایران به سوی  تهران پایتخت ایران شتافت، واین شتابی فیروز گونه نبود  زیرا دوری جستن از پادشاهان خود فروخته قاجاری زیبنده تر می امد و نزدیكی به آنان شگونی نمی داشت.ادامه مطلب


نوع مطلب : بزرگان سیستان وبلوچستان، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


گزارش دریافتی حاكیست: محمد گمركی زاده براساس ابلاغ استانداری سیستان وبلوچستان بعنوان معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری زاهدان منصوب و جانشین محمد سلیمانی معاون قبلی كه همزمان بعنوان دستیار فرماندار اشتغال دارد، گردید.ادامه مطلب


نوع مطلب : انتصاب، 
برچسب ها : شهریار زاهدان، محمدگمركی زاده، معاون سیاسی واجتماعی فرمانداری زاهدان، تحصیل كردگان رشته حقوق،
لینک های مرتبط :


چون سردار علیخان از تهران بازگشت قلعه فلك سار را بر فراز تپه های بلند سه كوهه بنا كرد و متناسب با خواسته شاهزاده خانم قاجاری در ساختمان آن سلیقه ها بكار بست وضمن گچ بری های زیبا كه بعضا هم چنان پایدار است، روزگار را باهمسر قجری اش به خوشدلی می گذرانید تا چرخ كج رفتار ناپایداری عمر بی اعتبار را  در آینه حوادث آشكار ساخت.ادامه مطلب


نوع مطلب : بزرگان سیستان وبلوچستان، 
برچسب ها : سردارعلیخان سربندی، حاكم بومی سیستان، كدخدا درویش عبدالله خلیلی، كدخدا علی اكبر میرشكار، قلعه فلك سر، قمرسلطان شاهزاده قاجاری، مردان طایفه براهوئی،
لینک های مرتبط :


PicsArt_14133849283941

ادامه قسمت اول:20/ 7/ 1303


مبا دا سپارید منزل به دزد / که تاریخ ما را نه این است مزد

مهین (فرّ) ایزد از آن شماست / گل دین وایمان نشان شماست

سرای ولایت همین زابل است / همانجا که تخت کیانش پل است
سرایی که سّب علی (ع) کس نکرد / از آن رو شده خانه ی مرد مردادامه مطلب


نوع مطلب : شعر، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

PicsArt_14133849283941

منم روح فردوسی نامدار/ که شد شعر من در ادب شهریار

من از طوس دارم به زابل پیام / دلاور نژادان ایران سلام
شبی رستم آمد به بالین من / که برخیز ای یار دیرین من
بیا نامه ای تازه در نظم کن / مرا اندر آن راهی رزم کن
که افسرده گشتم ز اخبار بد / که بگذشت بی آبرویی ز حد
گر امکان ندارد به ما زندگی / بگو چاره ی درد و شرمندگی
چرا سیستان گشته ویران سرا / چرا خانه ام خفته در غم ، چرا

چرا جغد فقرش به بام آمده / چرا صبح دولت به شام آمده
چرا اشک در چشم زابل نشست / چرا دست همت در انجا شکست
چرا خشک شد آب هیرمند رود / چرا گشته سوغات شان خاک و دود
چرا چشم بانوی زابل به راه / نشسته ست نمناک در فصل آه
چو زان ره برد قافله دیو و دد / به پیشانی ما چرا نام بد
سرایی که بد خانه ی مرد مرد / چرا کودکانش چنین روی زرد
چرا خاک من میشود شوره زار / چرا روید از سینه اش سیل خار
چرا طبع مردان ما پست شد / درختان باغم تهی دست شد
جرس یاور دزد ودزد است یار/ که دزدی شده معنی کار و بارادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

     محمد اسماعیلی دبیر کانون جوانان شهر خان ببین و منطقه فندرسک گفت:پس از بی احترامی به سیستانی های استان گلستان توسط آقای یونسی مشاور آقای روحانی رئیس جمهور محترم در پی حضور هیئت دولت در استان، به عنوان یکی از بومی های استان گلستان وظیفه خود دانستم تا به واقعیتی بپردازم که تابحال کمتر کسی به آن اشاره کرده است. واقعیتی که شاید اندکی از درد و رنج مردم شریف سیستان به خاطر این بی احترامی کم کند.

استان گلستان سال هاست که شاهد هم زیستی مردم شریف و غیرتمند سیستان در نزد ساکنان دیرینه این دیار کهن می باشد. تجربه این همزیستی چندساله به ما نشان داد که مردم سیستان مردمانی خونگرم، مهمان نواز، دلاور، محب اهل بیت، ولایتمدار و شریف هستند که همواره پشتیبان این انقلاب بوده اند و شاهد این گواه چندین شهید والا مقامیست که خون خود را برای آبیاری درخت انقلاب فدا کرده اند.

سیستانی ها در گلستان چه می خواهند؟ادامه مطلب


نوع مطلب : سایر...، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


دكتر دهمرده از استانداران بومی سیستان وبلوچستان میباشد كه درمقطعی 3 ساله (شهریور1384 - شهریور 1387) توانست طرح های مهمی را برای توسعه ی استان استارت بزند، مخالفینش اگر به او فرصت 5 تا 7 ساله می دادند یقینا این استان را دررده ی استان های كرمان ویزد رشد وتوسعه می داد.

اولین طرح او انجام مطالعات خط آهن چابهار - مشهد بود كه ان شاءالله پیگیری و تحقق آن توسط استانداران بعدی منطقه ی سیستان وبلوچستان را ازانزوای جغرافیائی نجات خواهد بخشید.ادامه مطلب


نوع مطلب : بزرگان سیستان وبلوچستان، سیاسی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
http://javadabc.persiangig.com/image/emam%20zaman/001.jpgادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
سارا میرشکار

 

***هامونِ جان***

به نام خداوند جان آفرین / کزو زنده شد خاک این سرزمین

خداوند روح و خداوندِ جان / زبان از بیانش بود ناتوان
ادامه مطلب


نوع مطلب : سیستان و دریاچه هامون، شعر، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


( کل صفحات : 2 )    1   2   
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

ظهور- 313خط اول

حب العباس :: کرامات حضرت ابوالفضل

مبشرات ظهور

عصر ظهور

عصر ظهور

آیه قرآن

 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات